În Duminica a 6-a după Paști (a vindecării orbului din naștere), 17 mai 2026, ierarhii din Mitropolia Clujului, Maramureșului și Sălajului vor sluji după următorul program:
Înaltpreasfințitul Părinte ANDREI, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, va sluji la Biserica Ortodoxă „Buna Vestire” din Podirei, Protopopiatul Bistrița, județul Bistrița-Năsăud.
Preasfinţitul Părinte IUSTIN, Episcopul Maramureșului și Sătmarului, va sluji în Parohia Săcel-Iza, Protopopiatul Vișeu, județul Maramureș.
Preasfințitul Părinte BENEDICT, Episcopul Sălajului, va sluji în Parohia Vârșolț, Protopopiatul Șimleu Silvaniei, județul Sălaj.
Preasfințitul Părinte SAMUEL BISTRIȚEANUL, Episcopul-vicar al Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului, va sluji la Catedrala Mitropolitană din Cluj-Napoca.
Preasfinţitul Părinte TIMOTEI SĂTMĂREANUL, Arhiereul-vicar al Episcopiei Maramureșului și Sătmarului, va sluji la Schitul Văleni, Protopopiatul Sighet, județul Maramureș.






