La sărbătoarea Izvorului Tămăduirii, vineri, 21 aprilie 2023, ierarhii din Mitropolia Clujului, Maramureșului și Sălajului vor sluji după următorul program:
Înaltpreasfințitul Părinte ANDREI, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, va sluji la Mănăstirea Salva, județul Bistrița-Năsăud, cu prilejul hramului.
Preasfinţitul Părinte IUSTIN, Episcopul Maramureșului și Sătmarului, va sluji la Mănăstirea „Sfânta Ana” de la Rohia, județul Maramureș.
Preasfințitul Părinte PETRONIU, Episcopul Sălajului, va sluji la Mănăstirea Rus, județul Sălaj.
Preasfințitul Părinte BENEDICT BISTRIȚEANUL, Episcopul-vicar al Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului, va sluji împreună cu Preasfințitul Părinte NICODIM, Episcopul Severinului și Strehaiei, la Mănăstirea Gura Motrului, județul Mehedinți.
Preasfinţitul Părinte TIMOTEI SĂTMĂREANUL, Arhiereul-vicar al Episcopiei Maramureșului și Sătmarului, va sluji la Mănăstirea „Izvorul Tămăduirii” Măriuș, județul Satu Mare.