Radio RENAȘTEREA

 LIVE

Duminica a 3-a după Paști la Catedrala Episcopală din Zalău

de | mai 4, 2025

În Duminica a 3-a după Paști (a Mironosițelor), 4 mai 2025, Preasfințitul Părinte BENEDICT, Episcopul Sălajului, a slujit la Catedrala Episcopală Înălțarea Domnului Zalău, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi.
După citirea pericopei evanghelice, ierarhul a adresat celor prezenți un cuvânt de învățătură despre rolul femeii creștine, pornind de la exemplul femeilor mironosițe.

DISTRIBUIE

z

ASCULTĂ LIVE

RADIO RENAȘTEREA

Mai multe din Episcopia Sălajului
Denia Canonului cel Mare oficiată la Catedrala Episcopală din Zalău

Denia Canonului cel Mare oficiată la Catedrala Episcopală din Zalău

Canonul cel Mare al Sfântului Andrei Criteanul, una dintre cele mai adânci rugăciuni ale Postului Mare, așază înaintea omului propria viață în lumina Sfintei Scripturi, aducând, de la Adam până la paginile Noului Testament, exemple de cădere și de ridicare, care devin...