Cuvântul de învățătură al Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, rostit în Duminica a 5-a după Rusalii (a vindecării celor doi demonizați din ținutul Gadarei), 12 iulie 2020, cu prilejul resfințirii bisericii de lemn, monument istoric, cu hramul „Nașterea Maicii Domnului”, din Aghireșu-Fabrici, Protopopiatul Huedin, județul Cluj.
Mitropolitul Andrei: Cuvânt la hramul Mănăstirii Oarța de Sus – 22 iulie 2024
Cuvântul Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, rostit în ziua de pomenire a Sfintei Mironosițe Maria Magdalena, cea întocmai...