Cuvântul de învățătură al Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, rostit la Catedrala Mitropolitană din Cluj-Napoca, marți, 30 ianuarie 2024, în ziua de prăznuire a Sfinților Trei Ierarhi: Vasile cel Mare, Grigorie Teologul și Ioan Gură de Aur, protectorii spirituali ai tuturor școlilor teologice ortodoxe din lume.
Mitropolitul Andrei: Cuvânt la hramul Mănăstirii Oarța de Sus – 22 iulie 2024
Cuvântul Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, rostit în ziua de pomenire a Sfintei Mironosițe Maria Magdalena, cea întocmai...