Cuvântul de învățătură al Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, rostit la Biserica „Sfântul Ierarh Nicolae” din Nearșova, Protopopiatul Huedin, județul Cluj, în Duminica a XXVIII-a după Rusalii (a Sfinților Strămoși după trup ai Domnului), 15 decembrie 2019, cu prilejul resfințirii lăcașului de cult.
Mitropolitul Andrei: Cuvânt la hramul Mănăstirii Oarța de Sus – 22 iulie 2024
Cuvântul Înaltpreasfințitului Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, rostit în ziua de pomenire a Sfintei Mironosițe Maria Magdalena, cea întocmai...