Cuvântul de învățătură al Preasfințitului Părinte Benedict Bistrițeanul, Episcopul-vicar al Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului, rostit sâmbătă, 30 octombrie 2021, la Biserica „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril” din Ocnița, Protopopiatul Bistrița. Cu acest prilej, ierarhul a binecuvântat noua casă parohială și capela mortuară din localitate.
PS Benedict Bistrițeanul: Predică la Duminica a 4-a după Rusalii (a vindecării slugii sutașului)
Cuvântul de învățătură al Preasfințitului Părinte Benedict Bistrițeanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului, rostit în Duminica a 4-a după Rusalii (a vindecării slugii sutașului), 21 iulie 2024,...