Cuvântul de învățătură al Preasfințitului Părinte Benedict Bistrițeanul, Episcopul-vicar al Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului, rostit în Parohia „Sfântul Ierarh Silvestru” din cartierul clujean Sopor, cu prilejul hramului, în Duminica dinaintea Botezului Domnului, 2 ianuarie 2022, zi în care este pomenit și Sfântul Ierarh Silvestru, Episcopul Romei.
PS Benedict Bistrițeanul: Predică la Duminica a 4-a după Rusalii (a vindecării slugii sutașului)
Cuvântul de învățătură al Preasfințitului Părinte Benedict Bistrițeanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului, rostit în Duminica a 4-a după Rusalii (a vindecării slugii sutașului), 21 iulie 2024,...