Joi, 06 aprilie 2017, în a şasea şi ultima seară duhovnicească din acest Post Mare, Asociaţia Studenţilor Creştini Ortodocşi Rom
âni (A.S.C.O.R.) – filiala Cluj Napoca – vă invită la o întâlnire cu pr. Florin Șerbănescu, parohul bisericii Sf. Stelian – Lucaci din București, consilier patriarhal și moderator al emisiunii “Comorile Ortodoxiei” de la postul de televiziune Trinitas. Acesta va participa la ora 18:00 la slujba pavecerniţei mari la Catedrala Mitropolitană la sfârşitul căreia va ţine o cuvântare iar la ora 20.00 la Amfiteatrul Facultății de Chimie şi Inginerie Chimică (Str. Arany Janos, nr. 14) părintele va susţine o conferinţă cu tema “Valori tradiționale de cultură, spiritualitate și istorie în context contemporan” şi va răspunde la întrebările adresate de către tineri şi cei prezenţi.
![Seară duhovnicească A.S.C.O.R. Cluj - Pr. FLORIN ŞERBĂNESCU](http://radiorenasterea.ro/continut/uploads/2017/04/FLORIN-SERBANESCU-COLOR-353x500.jpg)