La sediul Mitropoliei Clujului a avut loc miercuri, 4 ianuarie 2017 întrunirea membrilor Sindoului Mitropolitan constituit din reprezentanții Arhiepiscopiei Clujului, Episcopiei Sălajului și Episcopiei Maramureșului și Sătmarului. Ierarhii prezenți, în frunte cu Înaltpreasfințitul Părinte Andrei, Mitropolitul Clujului au discutat probleme privind intensificarea misiunii pastorale în parohii și chestiuni administrative ce țin de organizarea Mitropoliei.
Biserica „Duminica Sfinților Români” din Offenbach pe Main, Germania, sfințită de 4 ierarhi
În Duminica a 2-a după Rusalii (a Sfinților Români), 14 iunie 2026, Înaltpreasfințitul Părinte Andrei, Arhiepiscopul Vadului, Feleacului și Clujului și Mitropolitul Clujului, Maramureșului și Sălajului, a slujit împreună cu Înaltpreasfințitul Părinte Iosif,...






