Problemele de piele sunt tot mai întâlnite în râdul populației adulte, spun specialiștii. Astfel, în cadrul acestei ediții a dialogului cu pr. Bogdan Chiorean, medic și preot, directorul Centrului de îngrijiri paliative „Sfântul Nectarie”, din Cluj-Napoca, discutăm despre melanomul malign, o afecțiune a pielii, un tip de cancer extrem de agresiv, care poate fi depistat printr-o vizită de rutină la medicul dermatolog.
![Cultura vieții Cultura vieții](https://radiorenasterea.ro/continut/plugins/seriously-simple-podcasting/assets/images/no-album-art.png)