Ediția de față a dialogului cu pr.dr. Bogdan Chiorean, directorul Centrului de îngrijiri paliative „Sfântul Nectarie”, din Cluj-Napoca aduce în prim plan o afecțiune destul de întâlnită în zilele noastre, mai ales după o anumită vârstă. Discutăm despre osteoporoză, o afecțiune care fragilizează sistemul osos, predispunându-l la fracturi, iar părintele Bogdan Chiorean, în calitate de medic, aduce și câteva lămuriri suplimentare, dincolo de mitul creat în jurul acestei afecțiuni și întreținut de reclmele la diverse medicamente-suplimente „minune”.
![Cultura vieții Cultura vieții](https://radiorenasterea.ro/continut/plugins/seriously-simple-podcasting/assets/images/no-album-art.png)