În acest ultim episod din serialul dedicat rolului bunicilor în viața duhovnicească a nepoților, vreau să-mi exprim compasiunea pentru toți cei care nu au avut parte de bunici vrednici de acest nume, ci au avut parte de bunici toxici, a căror influență asupra copiilor n-a fost doar malefică, ci uneori de-a dreptul demonică, nepoții printr-o justiție neînțeleasă de mintea omenească ajungând uneori să plătească pentru păcatele bunicilor.
Așadar, luați aminte părinți și bunici nu doar ce-i învățați pe nepoți, ci și cum trăiți pentru că odraslele voastre vor face ceea ce vă văd pe voi că faceți!
![Ortodoxia, întrebări și răspunsuri Ortodoxia, întrebări și răspunsuri](https://radiorenasterea.ro/continut/plugins/seriously-simple-podcasting/assets/images/no-album-art.png)