Biserica se confruntă cu diverse provocări în perioada recentă. În zona aceasta se înscrie și mișcarea transumanistă, care-și propune crearea unui „om nou”, prin intermediul științei și tehnologiei. Ediția de față a emisiunii noastre vine în continuarea discuției despre transumanismul creștin și aduce noțiuni specilae legate de subiect, precum prelungirea vieții în mod artificial. Invitatul săptămânii este domnul Călin Emilian Cira, dr. în istorie și doctorand în cadrul Facultății de Teologie Ortodoxă din Cluj-Napoca.
![Cultură, morală, societate Cultură, morală, societate](https://radiorenasterea.ro/continut/plugins/seriously-simple-podcasting/assets/images/no-album-art.png)