Continuăm seria emisiunilor dedicate centenarului Oastei Domnului, iar în cadrul acestei ediții vom parcurge, împreună cu părintele profesor Gheorghe Șanta și fratele Ionuț Moș, istoricul acestei mișcări din cadrul Bisericii Ortodoxe Române. De asemenea, ca mărturie practică și personală, vom afla de la invitații noștri, cum au luat dânșii contact cu mișcarea Oastea Domnului.
Emisiune realizată de preoții Petru Ioan Ilea și Claudiu Precup, difuzată la Radio Renașterea în data de 11 ianuarie 2021.
![Atelier filocalic Atelier filocalic](https://radiorenasterea.ro/continut/plugins/seriously-simple-podcasting/assets/images/no-album-art.png)