În Parohia Ortodoxă Română Chinteni din Protopopiatul Cluj I a avut loc miercuri, 23 Decembrie 2015, în preajma ajunului de Crăciun, un important eveniment filantropic. 16 familii foarte sărace au primit pachete de Crăciun, care au constat în alimente neperisabile. De această acțiune caritabilă s-a ocupat părintele paroh Simion Abraham, a transmis pentru Radio Renașterea, secretarul protopopiatului Cluj I, pr. Florin Ignat.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...