Aproximativ 25 de copii din parohia Gădălin au participat joi seara, la biserica din sat, la o întâlnire catehetică. Timp de două ore, cei mici au confecționat brățări și s-au bucurat de o serie de jocuri, realizate de Pr. Florin Ignat, asistentul social al Protopopiatului Cluj I. La finalul întâlnirii, părintele paroh Adrian Mitrea a ținut o cateheză despre Maica Domnului, dându-le copiilor drept temă de casă să se gândească la ce înseamnă pentru ei perioada postului.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...