În zilele de 13-15 mai, tinerii grupului parohial de tineret din cadrul Parohiei „Adormirea Maicii Domnului” din cartierul clujean Mănăştur, au participat la tabăra anuală de la Mărișel, judeţul Cluj. Tinerii au participat aici la un program complex, din care au făcut parte cateheze, jocuri de grup, activități sportive, diferite ateliere. Sâmbătă, 14 mai, tinerii au fost vizitați de părintele Dorin Ielciu, iar duminică, 15 mai, în mijlocul lor a fost părintele Dan Hognogi. Duminică tinerii au participat la Sfânta Liturghie la biserica din satul Rusești. Sfânta Liturghie a fost oficiată de părintele Dan Hognogi, iar tinerii au dat răspunsurile la strană. De asemenea, copii din Parohia „Adormirea Maicii Domnului”, alături de coordonatorii voluntari, au început repetiţiile pentru un spectacol, ce va fi prezentat în data de 5 iunie, transmite ediția de Transilvania a ziarului Lumina.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...