În Parohia Ciubanca din Protopopiatul Dej, după Sfânta Liturghie săvârșită de un sobor de preoți, a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu, la care a participat și Ioan Buftea, protopopul Dejului care, le-a adresat credincioșilor îndemnul „să își hrănească sufletul din cuvântul lui Dumnezeu și să se aproprie de Sfântul Potir «cu Frică de Dumnezeu, cu Credință și cu Dragoste»”. Parohul Septimiu Olar a mulțumit preoților și credincioşilor care au participat la slujbe şi i-a oferit preotului Andrei Misaroș, de la Parohia Sărata, suma de 1600 de lei, colectată de la credincioșii din Parohia Ciubanca, banii fiind necesari pentru reparațiile casei parohiale din satul Sărata, unde a avut loc un incendiu.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...