În cadrul activităţilor desfăşurate cu tinerii din Parohia Ortodoxă Dumbrăveni, protopopiatul Beclean, sâmbătă aceasta a avut loc un atelier de împletit brăţări şi cruciuliţe. Pentru o bună desfăşurare a acestei activităţi, am avut bucuria să avem în mijlocul nostru, ca voluntare, pe domnişoara Irimieş Cristina şi pe domnişoara Molnar Ovidia, care fac parte din LTCOR din Cluj-Napoca, alături de doamna învăţătoare Victoria Clapa şi de doamna educatoare Gherghel Raluca, de la noi din parohie. La acest atelier au participat aproximativ 35 de copii de toate vârstele, cu mult entuziasm şi totodată captaţi de această activitate, fiind realizate mai multe brăţări şi cruciuliţe, urmând ca la întâlnirile următoare să fie continuată această activitate, a declarat preotul paroh Alexandru Gherghel.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...