În Biserica Parohiei Ortodoxe Sălișca, cu hramul ,,Sfântul Ioan Botezătorul”, a avut loc duminică, 27 noiembrie 2016, întâlnirea preoţilor din Cercul Preoţesc Câţcău. Cu această ocazie, de la ora 16:00, s-a săvârşit Taina Sfântului Maslu. În mijlocul preoţilor şi credincioşilor a fost prezent şi părintele protopop Ioan Buftea care, la final, a rostit un cuvânt de învăţătură despre importanţa Bisericii în actul de mântuire al credincioşilor. De asemenea părintele protopop a apreciat misiunea părintelui paroh Vasile Căprar care, din anul 1979, păstoreşte această frumoasă parohie. Părintele paroh a mulţumit părintelui protopop pentru frumosul cuvânt, preoţilor pentru împreuna-slujire şi credincioşilor pentru devotamentul lor faţă de Biserica strămoşească, a transmis pentru radio Renașterea, Costinel Șoaită.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...