Biserica Parohiei Visuia din Protopopiatul Beclean a fost Duminică, 20 decembrie 2015, gazda mai multor grupuri de colindători din parohiile Miceștii de Câmpie, Budești, Budești-Fânațe și Țagu, grupuri conduse de preoții acestor parohii. Părintele paroh Grigore Mureșan, împreună cu tinerii din parohie și cu un număr mare de credincioși, i-au primit cu mare drag și le-au răsplătit pentru colindele aduse, cu bucate tradiționale, a transmis pentru Radio Renașterea, corespondentul în protopopiatul Beclean, Părintele Alin Pop.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...