Biserica Ortodoxă „Sfânta Treime” din Dej a găzduit joi după-amiază un concert de iarnă intitulat „Colinde Transilvane”. Concertul a fost susținut de renumitul artist Ioan Bocșa și Grupul ,,Icoane”. Au fost interpretate colinde tradiționale transilvane, care au pătruns în sufletele tuturor celor prezenți, veniți în număr foarte mare pentru a se bucura de atmosfera frumoasă de sărbătoare oferită în dar de cei ce au urcat pe scenă. La finalul evenimentului, primarul Municipiului Dej, domnul Inginer Morar Costan a mulțumit marelui interpret Ioan Bocșa și Grupului ,,Icoane” pentru minunatul concert, Părintelui Protopop Ioan Buftea pentru implicarea în organizarea evenimentului, părinților Teodor Mureșan și Ioan Câmpean pentru găzduire și tuturor celor prezenți. Acest eveniment a fost organizat de Primăria Municipiului Dej, a transmis pentru radio Renașterea Costinel Șoaită.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...