Vineri, 25 martie 2016, de Buna Vestire credincioșii filiei Podirei a parohiei Chintelnic, protopopiatul Bistrița și-au serbat hramul. Sărbătoarea a început la ora 9:00 cu Sfânta Liturghie, urmată la ora 17:00 de taina Sfântului Maslu săvârșită de un sobor de preoți în frunte cu preacucernicul părinte protopop Alexandru Vidican. Evenimentul a marcat și 10 ani de când s-a pus piatra de temelie a bisericii.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...