În Parohia Ortodoxă Iclod, a avut loc sâmbătă, 24 octombrie 2015, întâlnirea tinerilor ortodocși din protopopiatul Gherla. Întâlnirea a debutat la biserica cu hramul „Sfântul Nicolae”, unde a fost săvârșită, de la ora 9:00, Sfânta Liturghie, în sobor de preoți, conduși de părintele protopop Paul Isip. După slujbă, la Așezământul Cultural din Iclod s-au desfășurat diferite activități interactive. Au avut loc discuții și dezbateri, dar și jocuri și activități de socializare. Activitățile au fost animate de voluntari de la ASCOR Cluj, coordonați de Oana Băila, vicepreședintele asociației.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...