În după-masa zilei de 25 martie 2016 a avut loc întrunirea Cercului Preoțesc din Zona Cetății Ciceului. Evenimentul a avut loc în parohia ortodoxă din Bața, protopopiatul Beclean. Cu acest prilej s-a oficiat Taina Sfântului Maslu care a început la ora 16 și la care au participat numeroși credincioși dar și tineri elevi din parohie.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...