Vineri, 31 mai 2019, un grup de credincioși ai parohiei „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din Vâlcele, Protopopiatul Cluj I, împreună cu preotul paroh Sorin Buș, s-a deplasat la Centrul de Transfuzie Sangvină Cluj, în vederea donării de sânge. La nivelul parohiei Vâlcele, potrivit preotului paroh, este a treia campanie de donare de sânge, după ce în cursul anului trecut credincioșii au luat parte la alte două astfel de demersuri. Pe viitor se dorește ca astfel de campanii se să desfășoare de două ori pe an.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...