În perioada 14-18 mai 2015, un grup de pelerini ai Mitropoliei Clujului, se află în pelerinaj în Dobrogea. Pelerinii sunt însoțiți de părintele Emanuel Cășvean și vizitează mănăstiri și locuri de o mare importanță spirituală, dat fiind faptul că în acea zonă a propovăduit credința creștină, Sfântul Apostol Andrei.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...