Sâmbătă 12 decembrie, credincioșii parohiei Sânnicoara au trăit bucuria unei seri duhovniceşti aparte. De la ora 17 a fost săvârșită slujba Vecerniei. Cuvântul de învățătură a avut ca temă colinda izvorâtă din bucuria fiecărui creştin. Pr. Dănuţ Gordan a subliniat faptul că prin colind suntem în asentiment cu Sfinţii Părinţi şi cu înaintaşii noştri. Clipele de rugăciune şi de meditaţie duhovnicească au fost încununate de concertul de colinde susținut de corala Protopopiatului Cluj I, dirijată de pr. Decebal Gorea. În încheiere pr. paroh, Viorel Luca a mulţumit tuturor celor prezenţi pentru participarea la această seara duhovnicească, a transmis pentru Radio Renașterea corespondentul în protopopiatul Cluj I, Pr. Mihai Pop.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...