Ziua Eroilor a fost sărbătorită și Parohia Ortodoxă „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din comuna bistrițeană Miceștii de Câmpie. Credincioșii prezenți la Sfânta Liturghie s-au deplasat împreună cu părintele paroh în fața monumentului eroilor, unde au depus coroane de flori, alături de oficialitățile locale și au participat la slujba parastasului închinat eroilor neamului. Părintele paroh Ionuț Drăgan a vorbit în cuvântul său despre curajul și credința ostașilor români, iar în cadrul activităților, copiii parohiei, îndrumați de doamna preoteasă au cântat imne, au recitat poezii pentru a păstra vie jertfa eroilor neamului nostru românesc.
Premierea elevilor de 10 din Parohia „Sf. Ap. Petru și Pavel” din Cluj-Napoca
Pentru al doilea an consecutiv, Parohia Ortodoxă „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Cluj-Napoca a răsplătit excelența elevilor de gimnaziu de la cele trei școli din aria sa: Școala Gimnazială „Ion Creangă”, Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” și Școala Gimnazială...